Вибір поєднання кольорів в інтер’єрі – завдання не з легких. А ось переклеювання або перефарбування стін невдалого кольору – це ще й недешево. Тому люди часто зупиняються на найбільш нейтральних варіантах: бежевий, сірий, відтінки білого. Але якщо ви втомилися від звичайного «бежевого», то скористайтеся порадами з цієї статті та доберіть більш яскраву комбінацію. Далі розповімо про те, як правильно поєднувати кольори в інтер’єрі та пояснимо особливості тих чи інших гармонійних палітр. Якщо після прочитання матеріалу ви вирішите, що хотіли б доручити це завдання професіоналу, то зможете залишити замовлення на дизайн інтер’єру в Одесі нашим фахівцям.
Кольорова гама
Якщо у вас зʼявляються труднощі при доборі поєднань кольорів, то скористайтеся колом Іттена. Ця таблиця складається з 12 кольорів (теплих і холодних): 3 базових (жовтий, червоний і синій), 3 додаткових, які виходять при комбінуванні основних, і шести теоретичних кольорах, утворених при змішуванні відтінків перших двох груп.
Також виділяють нейтральні кольори: коричневий, слонова кістка, чорний, білий і сірий, які можуть стати фоном для більш яскравих відтінків. Вони добре поєднуються як з кольорами з кола Іттена, так і між собою.
Поєднання кольорів інтер’єру квартири
Існує 6 основних схем комбінування різних відтінків в інтер’єрі. Замовити дизайн-проєкт яскравої квартири можна в «Пан Ремонт». Фахівці доберуть для вас ідеальну комбінацію.
- Аналогова тріада. Якщо ви хочете створити спокійний інтер’єр, використовуйте три кольори, які перебувають у колі Іттена поряд. Щоб внести різноманітність, можна застосувати різні їхні відтінки.
- Комплементарна діада. Комплементарними називають кольори, які перебувають на діаметрально протилежних позиціях кола Іттена. В інтер’єрі один із відтінків повинен бути основним, а другий – додатковим. Наприклад, якщо базовий відтінок – фіолетовий, то стіни та освітлювальні прилади будуть фіолетовими, а м’які меблі й фіранки – жовтими. Яскраві фарби можна розбавити тонами з групи «нейтральних». Якщо ви сумніваєтеся в підібраному варіанті, зверніться до дизайнера. Професійний ремонт квартир в Одесі можна замовити в «Пан Ремонт».
- Контрастна тріада. В цьому випадку беруть два кольори, що перебувають поряд (або через один), і один на діаметрально протилежній позиції. Два кольори застосовують як базу, а контрастний – для акцентів (або навпаки). Головна перевага цього рішення – це простота з родзинкою.
- Класична тріада – це три кольори, що однаково віддалені один від одного на колі Іттена. У цьому випадку один колір буде базовим, а два інші будуть використовуватися для створення контрастів. Щоб не вийшло занадто яскраво, варто також застосовувати нейтральні відтінки.
- Квадратна або прямокутна схема. У цьому випадку обирають дві контрастні пари, наприклад, синьо-блакитний і червоно-помаранчевий. Можна обрати схему, де всі кольори рівновіддалені один від одного, або ж дві пари кольорів, де схожі відтінки перебувають по сусідству, а контрастні – на діаметральній позиції. Перша пара може використовуватися для оформлення фону, а інша – для акцентів. Замовте в «Пан Ремонт» ремонт квартир в Одесі за доступною ціною, і дизайнер допоможе вам впоратися з цією непростою комбінацією.
Якщо відтінки підібрані правильно, ви не відчуєте труднощів при визначенні діади «світло-темно». Наприклад, для спальні варто обрати світлі відтінки, а ось для вітальні підійдуть яскраві кольори. Інший варіант: світлий фон і яскраві акценти. А ось якщо оригінальність – це «ваше все», надавайте перевагу тільки яскравим кольорам. Все залежить тільки від вашої фантазії.