Колись при проєктуванні будинків для кухні відводили всього 6-7 кв. м. У цьому крихітному приміщенні якось потрібно вмістити маленький стіл, декілька кухонних шаф, холодильник, плиту… Якщо перспектива приготування їжі в цьому «куточку» вас не надихає, зробіть перепланування та з’єднайте кухонний простір із вітальнею. Далі розповімо про те, як правильно об’єднати два простори та звернемо увагу на деякі переваги й недоліки такого рішення. Якщо після прочитання матеріалу ви вирішите замовити дизайн-проект квартири-студії, звертайтеся в «Пан Ремонт»! Команда компанії працює за принципом: якісно, недорого, швидко.
Про планування квартири-студії варто задуматися ще на етапі покупки квартири, адже в деяких випадках таке об’єднання неможливе. Наприклад, якщо у плані БТІ зазначено, що «мокрі зони» перебувають біля стіни, суміжної з вітальнею, то при переплануванні доведеться перенести комунікації. А в деяких будинках вітальня взагалі не суміжна з кухнею, тому доведеться дібрати інший план ремонту. Якщо ви замовите ремонт квартири в Одесі у професіоналів, дизайнер подбає про все сам. Він розробить декілька варіантів, а вам залишиться тільки обрати найкращий.
Розробляючи план майбутнього ремонту кухні, варто звернути увагу на такі моменти.
- Опорні стіни. Зносити опорні стіни заборонено, адже це становить небезпеку для цілісності будинку (особливо якщо одного разу сусіди теж зроблять перепланування).
- Газовий стояк. За правилами не можна об’єднувати кухню з простором, де сплять люди. Якщо ви плануєте об’єднати кухню зі спальнею, обов’язково встановіть розсувні перегородки з ізолювальним ущільнювачем.
Дизайн інтер’єру вітальні суміщеної з кухнею
Якщо рішення про перепланування ухвалено, треба задуматися про те, які функціональні зони варто облаштувати в процесі ремонту. Наприклад, холодильник і побутова техніка повинні стояти в мінімальній доступності від стільниці, де готуватимуть їжу. А якщо в процесі приготування їжі ви будете дивитися телевізор, варто обрати острівну кухню зі стільницею в центрі. Обідній стіл у цьому випадку можна буде розмістити у вітальні. Втім, його не варто ставити в центрі кімнати, адже в такому випадку цей простір буде сприйматися як їдальня.
Суміжну з кухнею кімнату потрібно розділити на декілька зон: обідня (якщо на кухні немає столу), зона для відпочинку, бібліотека тощо. Замовте ремонт квартир в Одесі під ключ, і фахівець підкаже, яке зонування найкраще задовольнить ваші індивідуальні потреби. Вартість послуг дизайнера залежатиме від метражу приміщення.
Якщо ви хочете «звільнити» простір, але не плануєте повністю його об’єднувати, то встановіть на кухні розсувну перегородку або шафу з високими відкритими полицями, де будуть стояти зелені рослини. Збоку від такої шафи перебуватиме вільна зона для переміщення з одного простору в інший. У будь-якому випадку варто враховувати: якщо між кухнею та вітальні немає стіни або перегородки, в кімнаті з’являться кухонні запахи. Щоб уникнути цієї неприємності, варто встановити хорошу витяжку.
Зонування завершено? Залишилося дібрати оздоблювальні матеріали. При оздобленні кухні зазвичай використовуються волого- та термостійкі матеріали, а ось у вітальні застосовуються покриття та шпалери, не підготовлені до таких умов експлуатації. Втім, при переплануванні два простору потрібно гармонійно об’єднати в одне. Щоб уникнути неприємностей, треба дібрати два покриття підлоги: одне – для кухні, а інше – для вітальні. Мокрі зони на кухні варто оздобити керамогранітом або плиткою, а ось на стіни можна наклеїти шпалери, що миються.