Сервіс швидких ремонтів
+38 067 440 75 10 Залишити заявку

Паркет: види та способи укладання

Дерево в інтер’єрі було, є та буде. Його естетична цінність незаперечна. Деревина – унікальний природний матеріал, який робить житло по-справжньому затишним. Тим більше, коли ви плануєте ремонт квартири в Одесі з укладанням паркету.

Це розкішне покриття для підлоги, яке за терміном служби набагато довговічніше ламінату і ковроліну, а також набагато практичніше і красивіше в порівнянні з іншими видами покриттів. Але найбільше дизайнери цінують це покриття за варіативність укладання та можливість формування різних візерунків. Завдяки цьому розширюються можливості формування оригінальних інтер’єрів.

Особливості розкладання паркетної дошки – що вибрати для свого будинку

При всій різноманітності розкладки паркетної дошки можна умовно розділити на дві великі групи: прості геометричні та дизайнерські художні розкладки. Перші використовуються у випадках, коли немає необхідності наголошувати на підлоговому покритті, яке просто доповнює загальний інтер’єр. Художні види укладання паркету використовуються, коли він є одним із центральних елементів інтер’єру.

Варто зауважити, що паркетна дошка повинна гармоніювати з іншими елементами інтер’єру. При її виборі слід враховувати такі фактори:

  • Колір. Паркет представлений у великій різноманітності відтінків. Тому важливо, щоб він гармонував з тонами, що переважають в інтер’єрі.
  • Текстури. Дошка випускається в кількох варіаціях: лакова, глянсова, брашированная. Особливо цікавий останній варіант, так як він характеризується оголеними грубими волокнами, тобто виявляє природну структуру дерева, тому підходить для будь-якого невигадливого укладання.
  • Висвітлення. За наявності центрального освітлення доречно робити укладання з вираженим малюнком під джерелом освітлення. Коли світло в приміщенні розподілене, краще просте візерункове укладання. Також варто знати, що при необхідності візуально розширити приміщення дизайнери використовують діагональну кладку.
  • Геометрія. Різні види укладання паркету за схемами дизайнери використовують для згладжування певних нюансів, тобто змістити акцент від витягнутості, вузькості, надмірної площі приміщення тощо.

Докладніше за нюансами вибору вас у будь-який робочий час зможете проконсультувати спеціаліст нашої компанії.

Види укладання паркету

Є кілька поширених способів настилу паркетної дошки, кожен з яких має свої переваги та особливості.

Палубна

Це найпростіший класичний варіант з мінімальною витратою матеріалу, якого потрібно лише на 2–3% більше, ніж площа кімнати. Монтаж відрізняється простотою та надійністю. Різноманітність малюнка забезпечується усуненням швів, а також використанням дошки одного кольору, але різних тонів.

Палубний паркет

Шахове поле

Трохи складніший спосіб укладання квадратами. Зважаючи на довжину паркетної дошки для складання квадратного елемента потрібно по 3-4 одиниці. Зібрані квадрати з’єднуються між собою і бічними, і торцевими замками. Перевитрата матеріалу тут становить до 5% при прямому укладанні, і до 8% – при діагональній.

Шаховий паркет
Квадрати виділяються розташуванням сусідніх елементів під кутом 90° щодо один одного. Щоб надати підлоговому покриттю більшої контрастності, можна використовувати паркет з різних порід деревини.

Ялинка

Середній за складністю варіант укладання. Класичний візерунок з діагональною розкладкою вимагає перевитрати матеріалу всього на 3%, а цікавіша візуально пряма розкладка вимагає закупівлі матеріалу в середньому на 8% більше від площі кімнати. Планки стикуються заводськими замками.

Ялинковий паркет

Цей спосіб настилу доступний лише досвідченим майстрам, особливо коли йдеться про різновид «Французька ялинка». Її особливість – обрізання плашок під кутом 45° та стикування з формуванням рівних стрілок. Через великий обсяг підрізів і нарізування замків потрібно набагато більше часу, а перевитрата становить близько 15%.

Шведка

Такий спосіб називається скандинавським стилем. Основні фігури є прямокутниками зазвичай з трьох плашок, які розділені половинними дошками.
Кожен наступний ряд укладається зі зміщенням половинних плашок на середину прямокутників. Такий паркет виглядає оригінально і свіжо, а запас паркету понад площу потрібно до 5%.

Шведка паркет

Плетінка

Таке покриття для підлоги утворюється хрестоподібно зібраними прямокутниками, розділеними між собою цілісними плашками. Є варіанти прямої та діагональної розкладки. Малюнок однорідний, але при цьому нудний.

Плетінка паркет

Спосіб укладання складний, потребує маси столярних робіт. Унікальний орнамент створюється за допомогою різних за кольором моделей паркету. Потрібний запас матеріалу до 25%, що економічно не дуже рентабельно.

Компанія «Пан Ремонт» пропонує укладання паркету в Одесі за складними цінами. Ми працюємо з проектами будь-якої складності, чітко витримуючи терміни та забезпечуючи якість робіт.

Як утеплити квартиру своїми руками без капітального ремонту
Паркет: види та способи укладання