Сервіс швидких ремонтів
+38 067 440 75 10 Залишити заявку

Що таке укладання паркету?

Паркет — одне з найпопулярніших покриттів для підлоги. Укладання паркету — відповідальний процес, який зазвичай довіряють професіоналам. Та якщо ви впевнені у своїх силах і знаєте усі тонкощі технології робіт, можете спробувати впоратися із цим завданням власноруч.

Чим паркет відрізняється від ламінату

Для початку, чому паркет коштує дешевше дерев’яного масиву: верхній шар цінної породи деревини приховує хвойні породи, звідси і різниця у вартості. Паркет має особливість: замкове з’єднання між дошками, завдяки чому його простіше укладати.

Укладання паркету

Якщо обирати між глянцевим і матовим варіантами, то з погляду практичності на блискучій поверхні бруд і подряпини більш помітні.

Ламінат на відміну від паркетної дошки — продукт її переробки. Водночас він має більшу теплопровідність, від того здається і більш прохолодним, якщо порівняти з паркетом. Шумоізоляція теж «страждає», і якщо не подбати про спеціальну підкладку, то доведеться обзавестися килимами.

Головні секрети укладання паркету

Паркетна підлога багатошарова: до її складу входить підстильне покриття і дерев’яні плашки. По периметру у плашок є спеціальні пази і гребені для кріплення. Підстильними елементами найчастіше слугують:

  • бетонне покриття;
  • дерев’яні лаги;
  • відшліфована підлогова дошка.

Перше завдання під час укладання паркету — зробити необхідну основу. Після того як ви підготували рівну основу, потрібно укласти вологостійку фанеру. Це найнадійніший модуль, щоб закріпити дрібні паркетні плашки та елементи малюнка підлоги.

Перед укладанням залиште дошку на кілька днів у приміщенні, де вона буде використовуватися. Це потрібно, щоб температура дошки і приміщення була ідентичною. Потім зробіть точну розмітку простору.

укладка паркету ціна в Одесі

Закріпити дошки можна за допомогою саморізів, отвори для яких просвердлюють під кутом 45 градусів над шипом зі сторони торця дошки та уздовж неї.

Три варіанти підготовки

Є кілька технологій:

  • безпосередньо на стяжку;
  • із використанням фанери;
  • укладання на дерев’яні лаги.

Вибір того, як підготувати підлогу до укладання паркету, залежить саме від технології. У першому варіанті попередньо необхідно залити стяжку, у другому — на стяжку кладеться додатковий шар фанери, у третьому — встановлюються лаги (для цього краще звернутися до професіоналів, які володіють цією досить складною технологією). Наприклад, в компанії «Пан Ремонт» працюють майстри з укладання паркету.

Карта рівності — що це?

Розбираючись у тому, як правильно укладати паркет, неможливо залишити поза увагою таке поняття, як «карта рівності». Як тільки підготовлено базову основу (стяжка або стяжка з фанерою), перевіряється рівність покриття за допомогою лазерного рівня. Ціна помилки досить велика, тому необхідно ретельно провести ці виміри й усунути критичні перепади висот (за потреби).

Технологія укладання

Якщо ви не плануєте використовувати фанеру, можна укладати безпосередньо на стяжку за допомогою паркетного клею. Тоді стяжку покривають гідроізоляційною ґрунтовкою. Після чого необхідно дочекатися її повного висихання і тільки тоді наносити клей.

Паркет укладка - Одеса

Якщо фанера все ж використовується, чорнова основа ґрунтується, а далі на неї клеїться фанера.

У разі використання лагів їх кріплять на відстані десь 30 або 50 см. Потім можна настилати дошки чорнової підлоги і фанеру (за бажанням). А на відшліфовану фанеру вже укладати паркет.

Ремонт квартири в Одесі

Ремонт доволі часто завершує саме укладання паркету. Одеса — велике місто, і нестачі в будівельних фірмах, що спеціалізуються на ремонті, тут немає. Та однією з найпопулярніших є компанія ремонту квартир «Пан Ремонт», яка може похвалитися висококласними фахівцями та якістю виконаних робіт.

Як робиться стяжка підлоги
Що таке дизайн-проект квартири і навіщо він потрібен?