Сервіс швидких ремонтів
+38 067 440 75 10 Залишити заявку

Скандинавський стиль: затишок за любої погоди

Скандинавський стиль в інтер’єрі прийшов до нас з країн Північної Європи, відомих не тільки високим рівнем життя, а й суворим кліматом. Естетика стилю і його особливості походять від нордичного характеру місцевості і кліматичної зони, в якій живуть скандинави.

Скандинавський інтер’єр покликаний створювати затишну і світлу атмосферу, яка згладжує суворість і непривітність природи і погоди. І це цілком виправдане бажання, адже в Норвегії, наприклад, влітку температура рідко перевищує + 12 ° С, а сонячних днів в році навряд чи набереться більше 50.

Квартира в скандинавському стилі відмінно справляється з цим завданням. У ній відсутня зайва захаращений, зате панує легка, світла і проста обстановка. Це саме той домашній затишок і атмосфера, яких не вистачає більшості людей в сучасному метушливому світі.

Інтер'єр в скандинавському стилі

Ще одна причина, чому скандинавський дизайн настільки популярний – відповідність загальносвітовим прагненням до екологічності та природних форм. У ньому панують природні матеріали і фактури, особливо деревина і метал.

Що відрізняє ремонт в скандинавському стилі?

Дізнатися характерний інтер’єр зазвичай вдається відразу завдяки характерним дизайнерським рішенням. До найважливіших з них варто віднести:

  • Світла колірна гамма. Дует білого і сірого кольорів є основотвірний. Так створюється світле і затишне простір. У той же час вкраплення яскравих кольорів роблять інтер’єр живим. Найкраще з цим справляються декоративні рослини, їх розміщують на підлозі, підвіконнях, полицях, столах і навіть на підлозі. Доповнюють картину всілякі аксесуари: дзеркала, свічки, дизайнерські світильники, картини, постери, текстиль.
  • Максимум освітлення. Сонячне світло на півночі – рідкість, тому важливо по максимуму впустити і зберегти його в житло. Тому для стилю характерні великі вікна і відсутність штор. Для збереження належного рівня приватності рекомендується використовувати жалюзі, римські штори або легкі прозорі фіранки.
  • Мінімум нагромаджень. Створення обстановки починається з підбору основних меблів. Для цієї мети підходять сучасні моделі з натуральних матеріалів: шкіри, льону, бавовни. Наприклад, м’який диван світлих кольорів з яскравими елементами, відкриті шафи, полиці і т.д. Після цього простір заповнюється аксесуарами і іншими деталями, поки не знайде цілісність.
  • Простота – це не мінімалізм. Скандинавський стиль в інтер’єрі функціональний, і все потрібне завжди має бути під рукою. Обстановка повинна бути «живий» і обростати деталями з часом, але важливо також зберегти достатній обсяг вільного простору.

Ще одна характерна риса в дизайні інтер’єру і ремонту квартир – покриття підлоги повинно бути з ламінату, дерева або цільної дошки.

Як проявляється скандинавський дизайн в різних кімнатах?

Спальня в скандинавському стилі виконується в світлих і теплих тонах, особливо кращий бежевий колір. Інтер’єр доповнюють аксесуари і предмети з соковитими акцентами. Ліжко підбирається індивідуально за бажанням, зате решти меблів має бути мінімум – вона повинна лише задовольняти основні потреби. Вкрай бажано вибирати предмети меблів з дерева з плавними вигинами. Для контрасту можна використовувати металеві деталі. До слова, для барвистості можна використовувати яскравий текстиль.

Скандинавський стиль в кухні проявляється в тому, що кожен предмет і деталь виконують практичну функцію. Меблі повинні мати витончену геометрію при збереженні чіткості ліній. Побутової техніки та елементів декору має бути рівно стільки, скільки потрібно людині для життя.

А ось скандинавський стиль в вітальні – це щось неймовірне. Мінімалізм в поєднанні з великим простором дає вражаючий результат у вигляді простору, легкої і невимушеної атмосфери. Оформлена в такому стилі кімната дійсно стає місцем для повноцінного відпочинку після важких буднів.

Інтер'єр в стилі Лофт - свобода без обмежень
С Пан ремонтом ты всегда лидер!