Сервіс швидких ремонтів
+38 067 440 75 10 Залишити заявку

Як поклеїти шпалери своїми руками правильно і швидко

Поклейка шпалер – це традиційний і один з відносно нескладних способів внутрішньої обробки. В цілому, з цим завданням може впоратися і один чоловік своїми руками, якщо знати основні підходи до цього процесу і озброїтися всіма необхідними підручними пристосуваннями. У цій статті ми розглянемо, як проходить сучасна поклейка шпалер в Одесі з точки зору фахівця.

Підготовка приміщення до наклеювання шпалер

Це перший етап. Від того, наскільки добре ви підготуєтеся, буде залежати ваше зручність під час роботи, а також якість результату. Готовим приміщення вважається при дотриманні таких умов.

 • Велика меблі винесена в іншу кімнату. Те, що винести не виходить, слід ретельно вкрити під захисною плівкою.
 • Для захисту підлоги його накривають спеціальним матеріалом.
 • Всі вимикачі також надійно закриті від попадання води, адже використовувати її доведеться часто.
 • Стіни очищені і підготовлені для подальшої роботи.

Останнє особливо важливо, тому що від цього залежить загальна якість роботи. Тільки за умови, що стіни будуть максимально чистими, рівними і сухими, можна очікувати, що все буде зроблено правильно, поклеєні шпалери будуть виглядати естетично, і протримаються десятки років.

Поклейка шпалер в Одесі

Підготовка стін включає в себе такі етапи.

Очищення від старого покриття

Пофарбовані стіни бажано ретельно вимити сильним миючим засобом або відшліфувати за допомогою інструменту зі спеціальною насадкою, якщо шар фарби тримається міцно. Якщо фарба стара і відвалюється, великі шматки можна зняти шпателем.

Очищення від старого покриття при наклеювання шпалер

Щоб прибрати старі шпалери, потрібно попередньо рясно змочити всю поверхню водою і залишити відмокати. Через деякий час їх можна знімати металевим шпателем. В крайньому випадку можна скористатися пароочищувачем. Поки працюєте з водою, бажано відключити електрику.

Вирівнювання і усунення дефектів

Якщо на стінах помітні тріщини, вм’ятини або за допомогою будівельного рівня ви знайшли відчутні нерівності, потрібно зробити наступні дії:

 1. Розтріскану штукатурку при наявності прибрати шпателем.
 2. Обробити поверхні ґрунтовкою.
 3. Закрити і вирівняти всі дефекти шпаклівкою або сумішшю для вирівнювання. Якщо стіна сильно пошкоджена, має сенс закрити великі западини і нерівності штукатуркою, а потім вирівняти вже шпаклівкою.
 4. Ще раз прогрунтувати всі стіни і дочекатися, поки вони просохнуть.

Підготовка стін до поклейки шпалер Підготовка приміщення до наклеювання шпалер

На цьому підготовка закінчується.

Вибір шпалер

Є такі види, які користуються найбільшою популярністю:

 • паперові – стоять дешево, легко клеяться, порівняно довговічні. Однак схильні до дії механічних пошкоджень, води і вологи;
 • вінілові – абсолютно стійкі до вологи, витримують навіть вологе очищення. При цьому вони відмінно виглядають в інтер’єрі завдяки об’ємним узорів, а також непогано приховують дрібні тріщини і нерівності;
 • бамбукові – зовні і на дотик схожі на тканину. Виглядають незвично і привертають увагу, досить міцні і довговічні. До того ж, цей вид універсальний в плані використання в різних типах кімнат.

ремонт в спальні - Одеса

Що стосується дизайну, то тут вибір оздоблювального матеріалу визначається тільки вашим смаком. Якщо ж ви не захочете далі возитися з ремонтом, вам допоможе професійна поклейка шпалер в Одесі від «Пан Ремонт».

Клей для клеєння шпалер

Клейовий склад підбирається під вибрані шпалери, тому слід використовувати для:

 • паперових – звичайний клей або спеціальний;
 • вінілових – береться виключно клей для вінілових і структурних шпалер;
 • флізелінових – є своя різновид, клей для флізелінових моделей.

Професійні малярні роботи - Одеса

Економити тут не рекомендується, так як від якості складу буде залежати те, наскільки буде дотримана технологія, тобто міцно триматимуться шпалери і чи легко буде з ними працювати.

Матеріали і інструменти, які вам знадобляться

Слід заздалегідь приготувати все необхідне, щоб в процесі поклейки вже не відволікатися і спокійно робити ремонт квартир. Слід озброїтися:

 1. Набором шпателів більшого і меншого розміру.
 2. Тарою для води, якої ви будете знімати стару обробку.
 3. Будівельним рівнем і рулеткою.
 4. Інструментом для демонтажу / монтажу розеток, вимикачів і т.д.
 5. Шпаклівкою або спеціальною сумішшю.
 6. Ґрунтовкою або праймером.
 7. Ємністю для розведення складу.
 8. Достатньою кількістю шпалер і клею.
 9. Широким пензлем або валиком, маленькими пензликами для промазування важкодоступних місць.
 10. Ножем для паперу, щоб обрізати полотно, а також відрізати зайве.
 11. Пластиковим шпателем або великої сухою ганчіркою для видалення повітря з-під полотна.
 12. Драбиною або «козлами», з яких можна стійко дотягнутися до стелі.

Цього комплекту буде цілком достатньо. Можна доповнити його на свій розсуд.

Поради та рекомендації

 1. Щоб зрозуміти, скільки шпалер потрібно, спочатку слід виміряти ширину і висоту кожної. Складаємо ширину і отримуємо периметр. Наприклад, для кімнати зі стінами 4 + 3 + 4 + 3 = 14 м. Це число слід поділити на ширину обраного вами рулону. Найчастіше це 53 см. Виходить 14: 0,53≈27 смуг. І потім кількість смуг перемножується на висоту стелі, наприклад, 2,2 м. Разом, потрібно 27 * 2,2 = 59,4 метра шпалер.
  У стандартному рулоні 10,05 м. Тобто, таких буде потрібно 6 штук. Зекономлений на вікнах і дверях матеріал піде як запасний, а також на відрізи.
 2. Уважно читайте інструкцію до шпалер і клею. Там вказується порядок розведення клейового складу, умови його нанесення на полотно.
 3. Наглухо прикрийте двері і вікна, щоб виключити протяги. Вони шкодять свіжо приклеєного матеріалу.
 4. Коли ви відрізали смугу необхідної довжини, поклали її на рівну поверхню і нанесли клей, дайте йому вбратися до 10 хвилин.
 5. Краще клейте від вікна, адже воно послужить відмінним вертикальним орієнтиром. Точно вирівняти першу смугу можна за допомогою будівельного рівня. Смугу краще різати таким чином, щоб зверху і знизу залишалося по 5-7 см. Потім ви їх відріже по куту і отримаєте рівну лінію.
 6. Просочену смугу шпалер треба скласти вдвічі так, щоб верхній край виступав на 30-40 см. Так буде зручніше самостійно піднятися і приклеїти її, спочатку закріпивши верхній край, а потім розправивши.
 7. Кожне нове полотно потрібно зістикувати з попереднім, встик або з нахлестом, а потім розгладжувати від середини до країв, заодно вигнавши бульбашки повітря. Головне, щоб стики були рівними.
 8. Підгін малюнка шпалер робити дуже легко – слід кожну наступну смугу ще до відрізу прикладати на стіну до попередньої і намітити приблизне місце відрізу з запасом. Це дасть можливість зістикувати зображення.
 9. У кутах слід обклеювати двома полотнами, з’єднавши їх з легким нахлестом. Так можна уникнути складок або відставання їх від стін після того, як все висохне.
 10. У місцях, де були розетки і вимикачі, зробіть хрестоподібні надрізи, відігніть куточки і обріжте зайве.
 11. Щоб завести шпалери під батарею, потрібно просто розрізати їх в точках виходу труб і кріплень.
 12. Після закінчення робіт потрібно залишити кімнату повністю закритою не менше ніж на добу.

Якщо ж ви хочете, щоб результат був гарантовано якісним і професійним, замовте ремонт квартири в Одесі в «Пан Ремонт». Ми професійно оновимо ваше житло за розумною ціною.

Дизайн інтер'єру квартири в Одесі: як поєднувати кольори при ремонті?
Технологія монтажу гіпсокартону на стелю