Сервіс швидких ремонтів
+38 067 440 75 10 Залишити заявку

Як прибрати квартиру після ремонту?

Прибирання після ремонту – завершальний штрих і фінальний ривок перед поверненням до нормального життя. Деякі довіряють прибрати квартиру після ремонту спеціалізованим компаніям, але що може бути приємніше, ніж самому наносити останні штрихи на своє оновлене житло.

Ми розповімо про те, які інструменти і засоби будуть потрібні, як провести швидке і ретельне прибирання, а також про основні нюанси і секрети заняття. Кожному важливому питанню присвячений окремий пункт.

План робіт з прибирання квартири після ремонту квартири

Планування власних дій є важливим етапом. При наявності чіткого плану ви витратите мінімум часу з максимальним ефектом. Для прибирання бажано виділити вихідний день та попросити допомоги в одного-двох помічників.

План робіт з прибирання квартири після ремонту квартири

Оптимальний алгоритм проведення прибирання виглядає наступним чином:

  1. Збір і вивезення сміття, зайвих речей. Залишки будматеріалів необхідно розсортувати на те, що залишити і що викинути. Перше необхідно скласти в гараж або комору, друге – зібрати в мішки і викинути. Сміття сортується на габаритне і дрібне, і також виноситься в відповідних мішках.
  2. Знепилювання поверхонь. Де вийде, використовуйте пилосос, інші зони необхідно протерти сухою ганчіркою. Обробляти необхідно всі поверхні в кімнатах, включаючи стіни, стелю, вікна. Максимум уваги варто приділити кутам, щілинам за плінтусами, пазам.
  3. Вологе прибирання. Починати його варто зі стелі і поступово змінювати розчин засобів і воду для полоскання. Під кожен вид поверхонь необхідно використовувати спеціалізовані засоби.
  4. Видалення плям і специфічних забруднень. До цього моменту, як правило, залишаються найстійкіші забруднення, до яких необхідний особливий підхід.

На цьому основне прибирання можна вважати завершеним. Його успіх в чималому ступені залежить від того, наскільки грамотно ви підготуєте весь інвентар.

Що знадобиться для збирання?

Список необхідних засобів та інструментів складається і коригується залежно від ступеня забрудненості житла.

Що знадобиться для збирання

До складу стандартного набору фахівці включають:

  1. Мішки для сміття: міцні поліпропіленові для габаритного сміття, і якісні поліетиленові – для звичайного.
  2. Потужний пилосос з водяним фільтром. Якщо його немає, то це стане хорошим приводом для покупки. Він прекрасно справляється з пилом і сміттям навіть у важкодоступних місцях. В якості альтернативи можна взяти будівельну модель на прокат.
  3. Комплект миючих-чистячих засобів. В арсеналі повинні бути як побутові миючі засоби, які потрібно підбирати під типи поверхонь (плитка, паркет, штукатурка, фарбування і т.д.). Для плям від будматеріалів знадобиться спеціалізована «хімія».
  4. Набір інструментів. Сюди обов’язково повинні входити: щітка з совком, 2-3 відра, швабра з автоматичним віджимом, губки і серветки з мікрофібри, рукавички, дерев’яні та пластикові шпателі, щітки.
  5. Драбина. Забезпечує доступ до поверхонь на висоті (стелях, карнизах, світильників і т.д.).

Як показує практика, такого набору цілком достатньо для того, щоб впоратися навіть зі складною прибиранням.

Правила ефективного прибирання після будівельників

Як ми вже писали, ключовим фактором успіху є планування і організованість. Як швидко прибрати квартиру після ремонту? Основне правило – просуватися необхідно зверху вниз, а також в одному напрямку, за годинниковою стрілкою або проти неї. Так ймовірність пропустити забруднення зводиться до мінімуму.

Правила ефективного прибирання після будівельників

Головний ваш ворог – це пил. Його потрібно прибирати тільки сухим способом, щоб уникнути розводів. Інші важливі поради:

  • Щоб не пошкодити матеріали, бажано миючі та чистячі засоби спочатку тестувати на невеликих малопомітних ділянках, і тільки потім використовувати.
  • Вікна потрібно мити, коли на них не світить сонце. Так ви уникнете розводів і повторної мийки.
  • Підлогу потрібно мити, починаючи від дальнього кута і поступово просуваючись до виходу.
  • Не варто забувати про засоби що доглядають за поверхнями, а саме що просочуються в них. З їх допомогою ви захистите поверхні і подовжите термін їх життя.

Ще одне популярне питання: як прибрати запах ремонту в квартирі? Тут є цілком конкретні рекомендації. Для початку можна розкласти по кімнатах вологі рушники, простирадла і залишити їх на кілька годин, після чого зібрати і випрати. Якщо не допоможе, необхідно розсипати в широких тарілках сіль, харчову соду або смажену каву і залишити в квартирі на добу – це хороші засоби, що поглинають запахи. У найважчих випадках допомагають деревне вугілля або спеціальні поглиначі запаху і вологи. Запах самих розчинників забирається за допомогою свічок. І, звичайно ж, провітрювання.

Як правильно видалити плями і специфічні забруднення після ремонту?

Краплі фарби, лаку можна прибрати розчинником або спиртом. Будматеріали (цемент, клей, піна), що засохли видаляються абразивною губкою. Залишки скотча, клею також усуваються уайт-спіритом. А якщо виявлені жирні плями на підлозі, то позбутися від них допоможе скипидар, спирт. Для боротьби з іржею використовується мідний купорос.

Щоб краще розуміти, як діяти у вашій ситуації, проконсультуйтеся з будівельниками. Вони підкажуть, як впоратися з конкретними забрудненнями з найбільшою ефективністю. До слова, досить цікавим є питання, хто повинен прибирати квартиру після ремонту. Це залежить від того, як ви домовитеся з будівельниками. Коли ви замовляєте ремонт квартир в Одесі, цю додаткову послугу можна замовити окремо.

Відмінність ремонту новобудови і вторинного житла
Оптимальна пора року для ремонту квартири