Стяжка підлоги потрібна для вирівнювання горизонтальної поверхні у приміщенні. З цією метою монтується вирівнювальний шар між фінішною обробкою та основою кімнати. Якщо ви добре розумієтеся у технології робіт, можете виконати стяжку самостійно.
Якої товщини стяжку заливати?
Щоб розібратися, як робиться стяжка підлоги, розглянемо основи технології робіт. Товщина стяжки залежить від матеріалу, що використовується. Якщо це бетон, то товщина шару буде 30 мм (за умови незначного перепаду висот підлоги) або до 50 мм (у разі значної нерівності).
Головні правила заливки підлоги:
- завжди робиться чорнова стяжка;
- за допомогою чорнового шару максимально вирівнюється площа підлоги;
- для вирівнювання підлоги побутових приміщень не використовується арматура.
Не рекомендуємо робити занадто високу заливку, оскільки у ній немає сенсу, до того ж це призведе до зайвих витрат. Завеликі перепади висот ліпше усувати за допомогою відбійного молотка і крихти щебню, втім, у квартирах таке зустрічається рідко.
Також необхідно стежити за товщиною бетону, якщо здійснюється монтаж теплої підлоги: у разі перевищення максимального шару така підлога втрачає свою ефективність: тепло просто до неї не доходить.
Як розрахувати стяжку підлоги?
Від технології заливки і використовуваних матеріалів також залежить вартість стяжки підлоги. Одеса – велике місто, і тут не проблема знайти фахівців, здатних виконати будь-який вид заливки. Але краще довірити настільки важливу справу професіоналам, наприклад, звернувшись в компанію ремонту квартир в Одесі – «Пан Ремонт».
Для стяжки можуть знадобитися будівельна плівка різної товщини, профіль UD, алебастр, армопояс із осередком, в’язальний дріт, підкладка під ламінат, силіконовий прозорий герметик, відсів і лист ДВП. Утім, набір матеріалів досить індивідуальний.
Якщо ви обрали керамзит як підстильний шар (для зменшення навантаження на перекриття), його вартість також потрібно врахувати у загальному кошторисі. Керамзит використовується і за механізованої стяжки. У такому разі товщина шару цементу становить 60 мм. Інша частина — керамзит, просочений цементним молочком.
Етапи підготовки приміщення під заливку
Щоб розібратися, як залити стяжку підлоги, потрібно розглянути основні етапи таких робіт. Тут необхідно:
- підготувати основу;
- проґрунтувати основу;
- наклеїти демпферну стрічку;
- розмітити підлогу;
- прокласти ізолювальний матеріал;
- встановити «маяки»;
- підготувати розчин і залити його;
- дати покриттю «дозріти».
Якщо в приміщенні проводилися будівельні або ремонтні роботи, перш ніж робити стяжку підлоги в Одесі, необхідно прибрати усе будівельне сміття, ретельно пропилососити основу і зашпаклювати всі будівельні щілини.
Пензлем або валиком потрібно нанести на підготовлену основу ґрунтувальну суміш. Вона забезпечить гідроізоляцію і підвищить міцність основи, що важливо для довговічності та зносостійкості залитої після цього стяжки. Потім можна клеїти демпферну стрічку, що зменшує тиск стін на стяжку.
Заливка підлоги стяжкою своїми руками
Перед укладанням підлогового покриття незамінною є стяжка підлоги. Одеса може запропонувати безліч послуг, пов’язаних із ремонтом і будівництвом. Але за належної вправності залити підлогу можна і власноруч. Головне — чітко дотримуватися технології і визначитися із видом стяжки: мокра, суха або напівсуха.
Ремонт квартири в Одесі
Багато набирають в пошуковику «стяжка підлоги ціна Одеса», не ризикуючи робити її самостійно. У такому разі сміливо звертайтеся у компанію «Пан Ремонт», фахівці якої візьмуть на себе всі складнощі ремонту квартири, залишивши вам тільки приємні враження від результату.