Сервіс швидких ремонтів
+38 067 440 75 10 Залишити заявку

Як шпаклювати стіни правильно: детальна інструкція

Шпаклівка стін – це процес, завдяки якому стіни у відремонтованій (або недавно купленій) квартирі будуть повноцінно виконувати свої функції – забезпечувати декоративний естетичний ефект, а також захищати від шуму та холоду. Давайте розберемося з різними технологіями шпаклівки стін, які використовуються в процесі ремонту.

Шпаклівка стін в Одесі

Шпаклівка стін: етапи роботи

Шпаклювання проходить у декілька етапів, які включає будь-яка шпаклівка стін. Ціна такого проекту залежить саме від складності виконаних на цих етапах робіт.

  • Підготовчий етап. Потрібно зняти старі шпалери, стелі – розмити, позбутися зайвої шпаклівки та штукатурки, що обсипається. У новій квартирі цей етап проходить набагато швидше, ніж в разі ремонту в старому житловому фонді.
  • Чорнове оздоблення. На цьому етапі потрібно вирівнювання (теж завдання різної складності, залежить від приміщення) та безпосередньо шпаклівка стін.

Тільки після цих двох етапів наклеюють шпалери або здійснюють інше чистове оздоблення. Без шпаклівки шпалери, навіть наклеєні поверх старого покриття, дуже швидко починають здуватися, і практично вся робота з декорування стін йде нанівець. Враховуйте, що шпаклівка відрізняється від штукатурки: остання потрібна при високих перепадах висоти стіни, шпаклівка – до 2 мм.

Які інструменти необхідні для шпаклювання?

Щоб шпаклювання стін в Одесі виправдало всі очікування, потрібно подбати про весь необхідний інвентар. Вам будуть потрібні два шпателі з нержавіючої сталі, в одного широка лопатка, в іншого вузька. Третій штапель не критичний, він може стати в нагоді при розгладженні шпалер, повинен бути виготовлений з гуми або пластику.

інструменти для шпаклювання

За допомогою вузького шпателю шпаклівка наноситься на широкий безпосередньо з ємності; вузьким же видаляються надлишки шпаклівки. Замість вузького шпателю можна взяти кельму, замість широкого – гладилку, але без зубців по краях. Крім того, потрібна буде сама по собі ємність, щоб замісити в ній розчин. А щоб уже засохлу шпаклівку відшліфувати, потрібні будуть шкурки або терки.

Технологія шпаклювання стін

Дуже важливо, щоб товщина шару шпаклівки не перевищувала тієї норми, що вказана на упаковці. Як правило, шар становить від 0,5 до 1,5 мм, адже якщо шар занадто товстий, він легко обсипається. А значить, наносити матеріал варто в горизонтальному напрямку, при цьому обов’язково від кута в сторону середини.

Технологія шпаклювання стін

Чистий шпатель знімає надлишки навпаки від середини до кута, тобто саме шпаклювання стін здійснюється зліва направо, а прибирання всього зайвого – справа наліво. Після готовності шару можна далі працювати зі стіною.

Всі етапи шпаклівки поверхні

У перелік обов’язкових етапів входять такі види робіт:

  1. Спочатку потрібно прогрунтувати поверхню, знайти в ній нерівності. Потрібно докласти взятий за правило шар матеріалу до стіни в різних напрямках, шукати просвіти – їх і доведеться усувати.
  2. Далі набирають штукатурку на широкий шпатель за допомогою вузького, в кілька мазків, щоб шпаклівка покрила лопатку повністю. Потім лопатка притискається до стіни впритул і проводиться по поверхні. Те, що залишилося, знімати потрібно вузьким шпателем. Все це – до кінця стіни.
  3. Другий ряд шпаклюється трохи інакше: шпаклівку наносити треба знизу вгору, а от знімати надлишки – зверху вниз. Бульбашки й опуклості можна усунути, коли шпаклівка стін висохне, а ось пустот і вм’ятин бути не повинно.

Де замовити шпаклювання стін в Одесі?

Якщо вам потрібне шпаклювання стін, замовити в Одесі його можна в компанії «Пан Ремонт». До вас приїдуть фахівці високої кваліфікації з великим досвідом роботи, розберуться з тим, що саме потрібно робити безпосередньо з вашими стінами, яка буде на шпаклівку стін ціна, узгодять терміни виконання.

ПанРемонт в Одесі

Ми працюємо за договором, тому ви точно будете знати фінальну вартість робіт ще до початку всього процесу. Потім ми максимально якісно виконаємо свої задачі, а вам залишиться лише прийняти роботу й насолоджуватися ідеальним результатом.

Технологія монтажу гіпсокартону на стелю
Як розрахувати вартість ремонту квартири в Одесі