Сервіс швидких ремонтів
+38 067 440 75 10 Залишити заявку

Як спланувати капітальний ремонт квартир поетапно?

Серйозна масштабне перепланування, реставрація або поліпшення житла передбачає демонтаж підлогових і настінних покриттів, а іноді – і самих стін, заміну дверей, вікон, комунікацій. Щоб ремонт квартири в Одесі не розтягнувся на роки, його проведення ретельно планують. Повне розуміння того, що хочеться замінити і в якому обсязі, скорочує витрати і дозволяє вкластися в намічений термін.

капітальний ремонт квартир

Чим капітальний ремонт квартир відрізняється від косметичного?

Нескладні зміни обстановки на кшталт переклеювання шпалер, заміни змішувачів, фарбування – це косметичні поліпшення. Якщо будуть змінюватися дверні або віконні прорізи, проводка і вся сантехніка, робитися стяжка, настилатися паркет або заливатися підлогу, – це завдання іншого рівня складності.

План капітального ремонту квартири корисний, так як буде проводитися об’ємна і складна робота, яка стане набагато легше, якщо її розділити на частини. Важлива сувора послідовність процесу, щоб не пошкодити вже готові ділянки і покриття. Квартиру в новобудові, вільну від меблів, привести в стан, придатний до заселення, простіше. Житлові кімнати доведеться звільнити, щоб провести демонтажні роботи. Це ще один фронт завдань, який враховується при підготовці.

капремонт в Одесі

Коли необхідно виконувати капремонт

На самостійне здійснення глобальних ремонтних змін йдуть місяці. Планування скоротить терміни, а також допоможе зрозуміти, що відкладати не можна. Це може статися в разі:

 • тривалої експлуатації кімнат, коли більшість ключових зон вимагають оновлення;
 • потреби в переплануванні;
 • якщо сталася пожежа або затоплення;
 • бажання змін;
 • придбання житлоплощі, не готової до заселення.

В середньому глобальне відновлення рекомендується проводити раз в 10-20 років. Це сприяє підтримці гігієнічності житла. Адже навіть при регулярному протиранні пилу і миття підлоги, поверхні все одно зношуються, втрачають захисні властивості, накопичують бактерії. Зміна обстановки сприятлива для нервової системи, людина відчуває прилив сил і нових бажань.

Капітальний ремонт квартири поетапно

Обсяг роботи має бути великий, для багатьох кроків потрібно кваліфікація і знання. Якщо ви розумієте, що є потреба демонтувати труби і опалювальні прилади, міняти проводку, готувати стяжку, подібні завдання краще доручити досвідченим майстрам. бюджет не збільшиться, навпаки – ви заощадите час і вбережете себе від можливих помилок і непередбачених витрат, пов’язаних з їх усуненням.

Капітальний ремонт квартири поетапно

Як скласти план

Для того щоб виконати все задумане і нічого не упустити, складається план. Він починається з переліку всіх дій, які потрібно провести. Записується все, аж до числа нових розеток і місць їх розміщення. Хороший капітальний ремонт квартир неможливий без ретельного попереднього продумування всіх дій, причому письмового, інакше якісь деталі будуть втрачені, що згодом знизить комфорт.

Розробляємо проект

Після етапу обмірковування настає черга візуалізації, схем, розрахунку кількості будматеріалів та витратних матеріалів. У дизайн-проект входять:

 • покриття для підлоги, стін і стелі;
 • меблі та її розстановка;
 • розміщення освітлювальних приладів і техніки;
 • розводка проводки, монтаж розеток і вимикачів;
 • сантехніка;
 • перероблення дверних і віконних прорізів;
 • створення перегородок і т. д.

Обов’язково визначається площа і знімаються всі виміри. Без них неможливо буде порахувати, скільки закуповувати матеріалів. Недбалість і неуважність на цій стадії призводять до нестачі дощок, плитки або клею, через що стопориться весь процес.

Готуючи схеми, кілька разів переглянете і перевірте їх. Альтернативний варіант – співпрацювати з дизайнером. Ви отримаєте грамотний проект з ретельним підбором кольорів і повну гармонію інтер’єру. А також відсутність дрібних огріхів, які людина без досвіду нерідко упускає: занадто близьке розташування дверей до меблів, незручна висота розеток, що заважають полки і т. П.

Складаємо кошторис

Кошторис на капітальний ремонт квартири входить в проект або складається окремо. У неї вносять всі матеріали – як основні, так і витратні, щоб навіть відсутність гвинтика не зірвати налагоджений хід дій. Не забувайте, що при закупівлі будматеріалів додатково закладається 8-15% на підрізування і підгонку під потрібну геометрію. Транспортні витрати та вивезення сміття також є частиною кошторису.

Потім прописується черговість, це дозволяє спланувати закупівлю матеріалів і врахувати, коли знадобляться послуги спеціалізованих профі. Їх доцільно шукати під час підготовки, як і взяти телефони сантехніків і газівників, якщо вони будуть потрібні.

Капітальний ремонт квартири в Одесі

Будинки багатьох одеситів потребують капремонту. Використовуючи наші поради, ви можете спланувати його самостійно або, залишивши заявку на сайті, запросити майстрів «Пан Ремонт». У нас кілька пакетів послуг, шоурум, де можна подивитися декори. Архітектор зробить для вас проект, вартість і терміни будуть зафіксовані договором.

Послуги під ключ від професіоналів дозволять швидко і з дотриманням всіх технічних норм демонтувати старі покриття, змінити інтер’єр, виконати всю заплановану обробку і запросити господарів в затишне оновлене житло.

Які правила техніки безпеки при ремонті квартири потрібно дотримуватися?
Як утеплити квартиру своїми руками без капітального ремонту