Сервіс швидких ремонтів
+38 067 440 75 10 Залишити заявку

Як утеплити квартиру своїми руками без капітального ремонту

Проходження кожного опалювального сезону – біль голови для багатьох власників нерухомості. Адже всім хочеться, щоб будинки були теплішими, але при цьому можна було менше платити за опалення. Це цілком посильне завдання навіть без капітального ремонту. Потрібно лише знати, на які моменти варто звернути найбільшу увагу, і що робити за наявності тієї чи іншої проблеми. Про це ми й розповімо далі у статті.

Варіанти, як утеплити квартиру без ремонту

Перш ніж розглянути основні способи утеплення, важливо пам’ятати про те, що найперше завдання – визначення основних джерел тепловтрат. Тобто, необхідно виявити причину холоду, яка зводить нанівець роботу системи опалення.

Варіанти, як утеплити квартиру без ремонту

Найкращий спосіб такої діагностики – тепловізійне обстеження об’єкта. В Одесі така послуга коштує від 500 гривень. З її допомогою можна легко виявити містки холоду, тобто напрямки тепловтрат. Або можна самому перевірити потенційні точки догляду тепла:

  • Вікна та укоси. На віконні отвори припадає до 40% усіх теплових втрат. Виявити наявність витоків можна за допомогою звичайної свічки. Там, де її вогник поводитиметься неспокійно, і знаходяться щілини, зазори. А їхня ліквідація залежить від того, використовуються дерев’яні або пластикові вікна.
  • Двері. Ситуація з ними аналогічна, оскільки щілини виникають через зношування гумового ущільнювача, зміщення полотна на петлях, а також появи щілин у місцях примикання дверного короба до стін.
  • Радіатори опалення. Холод у квартирі не обов’язково свідчить про тепловтрати. Іноді елементарно батареї центрального опалення не справляються з навантаженнями.
  • Стіни. За межами капітального ремонту залишається доступною обшивка стін квартири, будинку пінополістиролом з фасадного боку. Але це можна зробити тільки в теплу пору року, а й порушує естетику фасаду.

Утеплюємо квартиру своїми руками кожної з вищеописаних ситуацій у відповідний спосіб. Якщо тепло йде через дерев’яні вікна, їх можна просто загерметизувати монтажним скотчем і ватою. Це рішення тимчасове, але загалом досить робоче. При виявленні тріщин та зазорів у рамі їх необхідно очистити від бруду та фарби, після цього заповнити герметиком, дати йому висохнути та повторно зафарбувати. Для обслуговування та регулювання пластикових вікон краще викликати спеціального майстра, що обійдеться дешевше, і результат буде передбачуваним. Коли витік йде через укоси, його також тимчасово усунути можна за допомогою герметика.

Утеплення дверей найчастіше зводиться до заміни контуру з гумового ущільнювача, а також виявлення та закладення щілин між коробом і стінами. Загальний принцип не відрізняється від роботи з віконними блоками.

Поліпшити систему центрального опалення можна замінивши старі батареї на сучасні біметалічні або міцні радіатори. Вони мають хорошу теплопередачу, а також навіть витримують підвищений тиск води. Тимчасово можна обійтися без заміни, якщо на стіні за радіатором повісити шар із металізованої рулонної плівки, закріпивши за допомогою рідких матеріалів. Наявність екрана, що відображає, як правило, підвищують температуру в кімнаті на 2-3°.

Як утеплити квартиру під час ремонту?

Професійний якісний ремонт квартир проведення ремонтних робіт значно розширює можливості утеплення, і дозволяє досягти великих результатів.

Утеплюємо стіни квартири

Це одне з основних рішень, яке майже завжди дає добрий результат – внутрішнє утеплення стін. Для цього підходить великий спектр матеріалів:

  • Мінвата;
  • Пінополістирол;
  • Рідкокерамічна теплоізоляція і т.д.

Вибір матеріалів справді великий, але всередині приміщень їх потрібно застосовувати з обережністю. Вся справа в тому, що таке утеплення зміщує точку роси до внутрішньої сторони стіни, що призводить до накопичення вологи, розвитку грибка та псування матеріалів. Як утеплити квартиру зсередини по стінах? Відповідь проста – розширити стіну за рахунок теплої штукатурки. Трьохсантиметровий шар дає добрі результати. Є інші альтернативні варіанти.

Як утеплити квартиру під час ремонту?

Чим закрити щілини у вікнах?

Як ми вже писали, якщо у вас пластикові вікна, слід переконатися, що проблема саме в них, а потім викликати майстра. Дерев’яні віконні блоки можна утеплити старим перевіреним методом, а саме – малярним скотчем і ватою або іншим аналогічним утеплювачем, герметиком.

Коли справа у схилах, то тут будуть потрібні масштабніші роботи, з якими впораються майстри-будівельники компанії «Пан Ремонт». Секрет успіху у тому, щоб індивідуально підібрати саме робоче рішення.

Як утеплити двері зсередини?

Утеплення може бути спрямоване на усунення протягу та безпосередньо підвищення теплоізоляційних властивостей полотна. Впоратися зі протягом можна, встановивши спеціальну щітку під нижню частину дверей. Також можна утеплитися за допомогою наклеювання спеціальної клейкої стрічки на двері або накладних утеплювачів.

Щоб зробити своє житло максимально енергоефективним, ви можете замовити ремонт квартири в Одесі в компанії «Пан Ремонт», яка спеціалізується саме на авторських професійних ремонтах. Ми підберемо комплекс найдієвіших рішень саме для вас.

Як спланувати капітальний ремонт квартир поетапно?
Паркет: види та способи укладання